poniedziałek, 27 marzec 2023
Piknik w Jasieńcu, wersja (2.0)22

Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu” - cykliczna impreza łącząca promocję kulturalno-artystyczną, sport oraz aktywizację społeczną, zyskała w tym roku nową oprawę. Niewielka zmiana w lokalizacji wydarzenia sprawiła, że pojawiła się bezcenna przestrzeń, zapewniająca wszystkim najwyższy komfort i najlepszą zabawę. Dzięki temu możliwe było również przygotowanie większej sceny, na czym znacząco zyskały występy artystyczne oraz ogólnie wizerunek imprezy. Organizacyjnie to znaczący krok w przód. Można powiedzieć, że teraz to Piknik Rodzinny w Jasieńcu w wersji 2.0

Koncerty topowych artystów polskiej sceny muzycznej, m.in. CLEO, turniej siatkówki plażowej o Puchar Ziemi Jasienieckiej, występy artystyczne dzieci, przepyszne dania i produkty lokalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gośniewic i Boglewic, rejsy strażacką motorówką, loterie fantowe, loty balonem, przejazdy bryczką, animacje dla dzieci, teatr ognia, pokaz fajerwerków, zabawa z DJem – to tylko część atrakcji, które niczym magnes przyciągnęły nad jasienieckie stawy mnóstwo mieszkańców gminy i regionu.

Nowe boisko, niezmiennie wysoki poziom
Gminną imprezę, która odbyła się 21 sierpnia, współfinansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, rozpoczął emocjonujący, stojący na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym (również zlokalizowany w nowym, bardziej przestrzennym miejscu), Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Ziemi Jasienieckiej. Zawody te zostały zorganizowane przez grupę radnych gminy (Marcin Manowiecki, Arkadiusz Idzikowski, Zenon Sarniak) oraz Stowarzyszenie „Gmina Jasieniec dla Pokoleń”, którego przedstawicielem w ramach tej inicjatywy był Jarosław Krawczak. Warto zaznaczyć, że także dzięki tym osobom i ich bezinteresownemu zaangażowaniu na tegoroczną imprezę wybudowane zostało nowe boisko do siatkówki plażowej. Zmagania siatkarzy wystartowały o godz. 10:00 i zakończyły się po kilku godzinach wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów oraz nagród.

Występy artystyczne i otwarcie imprezy
Następnie odbyły się wspaniałe, znakomicie przygotowane występy sceniczne dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat” w Jasieńcu, oddziału przedszkolnego w Zbroszy Dużej, jak również uczestników warsztatów tanecznych koordynowanych przez jasieniecką Bibliotekę. Zaraz potem wójt Marta Cytryńska dokonała oficjalnego otwarcia imprezy, a na scenie zaprezentowała się strażacka orkiestra dęta, działająca przy OSP w Jasieńcu.

Topowi wokaliści, CLEO gwiazdą wieczoru
Jedną z nowości na Pikniku był pokaz efektywnego palenia w piecach, przeprowadzony w ramach lokalnej, ekologicznej kampanii promującej ochronę powietrza. Następnie przyszedł czas na koncerty muzyczne. Jako pierwsza wystąpiła grupa LILI, która – dzięki swym skocznym piosenkom - wprawiła publiczność w jeszcze bardziej pozytywny nastrój. Do tej dawki dobrych emocji dodatkową porcję uśmiechu dorzucił kabaret „Na Żarty”. Swoje zrobił ponadto efektowny koncert zespołu EXTAZY, jak również występ DJ-a (Dziku).
Tegoroczną gwiazdą imprezy była CLEO, której hity zna cała Polska. Artystka, zgodnie z przewidywaniami, zrobiła prawdziwe show na scenie. Jej występ był idealnym zwieńczeniem artystycznym tegorocznej imprezy i zgromadził tłumy publiczności.

Budująca współpraca
Piknik Rodzinny „Spotkajmy się nad stawami w Jasieńcu” – podobnie jak w latach poprzednich - zintegrował mieszkańców gminy i regionu. Na imprezę przybyli m.in. posłowie Marek Suski oraz Dariusz Bąk, senator Stanisław Karczewski, Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Wicestarosta Jolanta Sitarek wraz z członkami Zarządu Powiatu Andrzejem Zarębą i Marzeną Łucją Kołacz-Rosołowską, szefowie/reprezentanci różnego rodzaju instytucji, przedstawiciele służb mundurowych, przedsiębiorcy oraz Radni i Sołtysi Gminy Jasieniec.

Świeże produkty lokalne i przysmaki
Co więcej, w czasie Pikniku nie zabrakło niezliczonych, pysznych i opartych na tradycyjnych recepturach naturalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gośniewic i Boglewic, soków, napojów, lodów, waty cukrowej, owoców, a także pysznych potraw z grilla, foodtrucków oraz innych stoisk z różnego rodzaju artykułami.

Moc różnorodności
Dzieci cieszyły się m.in. z animacji interaktywnych i dmuchańców. Efektowną częścią imprezy były loty balonem, zapewnione przez firmę CZARSTON Wioletta i Cezary Sygoccy, oraz przejazdy bryczką (Norbert Jasiński). Dużo osób przyciągnęły też różnego rodzaju stoiska promocyjno-informacyjne, w tym wspólny punkt Zakładu Usług Komunalnych i Gminy Jasieniec.
Partnerami medialnymi wydarzenia były „Jabłonka” - gazeta informacyjno-reklamowa, Mazowiecka TV oraz gazeta „Nowe Dni”.          
 Szymon Woźniak

Wójt Gminy Jasieniec pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, w tym Współorganizatorom (No1Eventy), Pracownikom Urzędu Gminy, Sponsorom, Radnym, Sołtysom, Strażakom (OSP Jasieniec, OSP Gośniewice, OSP Boglewice, OSP Zbrosza Duża), Policji, Kołom Gospodyń Wiejskich z Gośniewic i Boglewic, Przedsiębiorstwom, Panu Norbertowi Jasińskiemu, instytucjom i organizacjom społecznym, mediom oraz wszystkim obecnym podczas Pikniku. Podziękowania kieruje także do Samorządu Województwa Mazowieckiego, w tym Pana Marszałka Adama Struzika, za dofinansowanie Pikniku Rodzinnego w Jasieńcu 2022.

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=495991675862047&set=pcb.496000405861174

 

Piknik w Jasieńcu, wersja (2.0)22
Średnia ocena 0, najwyższa ocena 5 z 0 głos/ów